31.10.2010 22:15 - Юнайтед победи с гол чудак, Бербатов игра 64 минути
Автор: overlord Категория: Новини
Прочетен: 403 Коментари: 0 Гласове:
0

Манчестър Юнайтед се наложи с 2:0 над Тотнъм Хотспър в дербито на Висшата лига от 10-ия кръг, а българският нападател Димитър Бербатов остана на терена до 64-ата минута, когато бе заменен от ветерана Пол Скоулс. Освен с победата на „червените дяволи”, мачът на „Олд Трафорд” ще се запомни и със странния гол на Луиш Нани в последните минути. Резултатът в срещата бе открит след половин част игра, когато красив гол с глава отбеляза централният бранител Неманя Видич.

Сръбският национал се извиси над всички в наказателното и с глава заби топката в мрежата на лондончани. Почти през целия мач отборът на сър Алекс Фъргюсън държа инициативата на терена и бе по-опасният тим, който повече търсеше победата.

В 38-ата минута на срещата Бербатов имаше шанс да се разпише, но изстрелът му бе спасен от Гомеш. В заключителните секунди на първата част отново българинът се опита да притеснява бразилския страж на гостите, но отново в ситуацията надделя вратаря. Най-интересната ситуация в срещата обаче се случи в 84-ата минута, когато бе оформен и крайният резултат. При поредната атака на „червените дяволи” Нани бе съборен в наказателното поле, но главният рефер на срещата Марк Клатънбърг не посочи бялата точка.

При падането си португалското крило на Юнайтед хвана топката с ръка, мислейки че има дузпа. Това пък залъга вратаря на Тотнъм Еурелио Гомеш, който взе коженото кълбо и заложи да изпълнява фаул без да е чул сигнал от главния арбитър. От това се възползва Нани, който се изправи и просто бутна топката в мрежата на Тотнъм. Въпреки протестите на футболистите на Тотнъм, Марк Клатънбърг не отмени решението си и зачете гола. Отборът на Манчестър продължава да преследва лидера Челси и се изравни по точки с втория Арсенал. И двата имат по 20 точки, а водачите в подреждането са с пет повече.

Тагове:   игра,   бербатов,   юнайтед,   минути,